Ada Çayı Tütsü

Adaçayı tütsü kullanım alanları yemekler ve ilaçlar değildir. Adaçayının aynı zamanda ruh sağlığına iyi gelen yönleri mevcuttur. Adaçayı tütsü ruh ve sinir hastalıklarını tedavi yöntemlerinde, stresten ve sinirden arınma için oldukça çok tercih edilmektedir.

 

Adaçayı aynı zamanda havada bulunan zararlı havayı da yok eder, sizin bu zararlı havaları solumanıza engel olur. Adaçayı tütsü yakma ile aynı zamanda bir ruhsal temizlik de yapmış olursunuz. Günümüzde adaçayı ile manevi huzur bulan ünlülerin sayısı oldukça fazladır.

Gerek iş adamları gerek sanatçılar, şarkıcılar yoğun iş tempolarından sonra günün yorgunluğunu atmak, manevi huzur bulmak esas itibari ile de ruhsal temizlik yapmak için adaçayı tütsü yakmaktadırlar.

Adaçayı Tütsünün Önlediği Hastalıklar

Adaçayının faydaları sadece ruhsal temizlik, manevi huzur ya da sinir, stresten arınmak değildir. Adaçayı aynı zamanda birçok sağlık sorunlarına ve kronik sağlık sorunlarına engel olmaktadır. Siz de sitemizden adaçayı tütsü satın alıp bir adaçayı tütsü yakarak, kendinizi ve ailenizi bu hastalıklardan koruyabilir ya da iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Adaçayı tütsünün engellediği hastalıklar ve sorunlar aşağıda sıralanmıştır;

 • Baş dönmesi
 • Akciğer kanseri
 • Kalp hastalıkları
 • Astım
 • Öksürük
 • Tüm solunum sistemi hastalıkları
 • Halsizlik, bitkinlik, yorgunluk gibi sorunlara ve hastalıklara iyi geldiği, bu hastalıkların ve sorunların da baş göstermesine engel olduğu araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır.

Adaçayı Tütsü Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalı?

Adaçayı tütsüyü ayda 2 kez yakmanızı tavsiye ediyoruz. Bu en düşük kullanım sıklığıdır. Fakat adaçayı tütsüyü gerekli gördüğünüzde, ruhsal olarak bir sıkıntıda olduğunuzu düşündüğünüz her zaman kullanabilirsiniz.

Adaçayı Tütsü Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adaçayı tütsü yakılırken, bazı belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Bu hususlara uygun bir şekilde hareket ederseniz, adaçayı tütsü ile elde ettiğiniz faydalar artacaktır. Bahsi geçen adaçayı tütsü önemli hususlar aşağıda belirtilmiştir;

 • Araştırmalara göre adaçayı tütsünün sabaha karşı 4-5 sularında yapılması daha etkili olacaktır.

 • Adaçayı tütsüyü yaktıktan sonra evinizdeki zararlı enerjiyi ve havayı temizlerken evinizdeki birkaç pencereyi hafif açık bırakınız. Bu sayede bir hava sirkülasyonu oluşur ve tütsünün temizlediği havalar dışarı çıkar.

 • Adaçayı tütsü ile evinizdeki kötü enerjiyi ve havayı temizledikten sonra tütsünün külleri kalacaktır. Bu külleri çöpe atmayınız. Külleri pencereden dışarı atmanız evdeki kötü enerjinin de bu küllerle beraber gitmesi noktasında etkili olacaktır.

 • Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta; külleri dışarı atarken rüzgârın etkisiyle küller evinize tekrar girmesin. Mutlaka tüm küller dışarı atılmalıdır.

Adaçayı Tütsü Nasıl Yakılır?

Adaçayı tütsüyü yakmak için önce adaçayı dalları rulo haline getirilmelidir. Adaçayı dalları kesinlikle teker teker yakılmamalıdır. Adaçayı dalları rulo haline getirildikten sonra ateşe dayanıklı bir kap içine konularak yakılır.

Adaçayı tütsünün yanması için 1-2 dakika beklenilmelidir. Adaçayı tütsü yanmaya başlayıp, kokusunu çıkardığında adaçayı tütsü ile beraber tüm ev dolaşılmalıdır. Adaçayı tütsü ile evi dolaşırken mutlaka evin köşeleri de tütsülenmelidir. Esas itibari ile evde tütsülenmedik yerin kalmaması gerekmektedir. Ayrıyeten adaçayı tütsü ile evin her yerini tütsülerken bir yandan da Felâk ve Nas suresi okunulması da uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Adaçayı Tütsü ile Nereler Tütsülenmelidir?

Adaçayı tütsü ile en geniş anlamda, evin köşe bucak her yeri tütsülenmelidir. Fakat adaçayı ile ev tütsülerken gözden kaçırılan diğer bir nokta ise; gardırop, dolap, şifonyer gibi kapalı yerlerin de tütsülenmemesidir. Mutlaka bu saklama yerleri de iyi bir şekilde tütsülenmelidir. Yatak altları, koltuk altlarını da dahil edebiliriz.

Not: Tüm resimler https://www.tutsucesitleri.com/tutsu-cesitleri sayfasından alınmıştır. Firmaya çok teşekkür ederiz. İndirimli ve uygun fiyatlı alışveriş için siteye erişebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir