Bardak Mum

Bardak mumlar piyasada çok tercih edilen ve son derece kullanışlı mum modelleridir. Sitemizde sizin beğenilerinize sunduğumuz bardak mum modellerini incelediğinizde beğendiğiniz türde bardak mumlar bulabilirsiniz. Sizin için sitemize kapaklı bardak mum, shot bardak mum, harfli bardak mum ve mini bardak mum gibi pek çok değişik bardak mum seçeneği hazırladık.

Bardak mum çeşitlerimizi daha önce çevrim içi olarak görmüş olabilirsiniz. Şimdi lütfen daha dikkatli inceleyin ve kendinize bir iyilik edip beğendiğiniz bardak mumu sipariş edin. Biz  ürününüzü en kısa sürede size ulaştıralım.

Mum Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken İpuçları

Mum satın alırken görünümlerine bakarak kalitelerini anlamak genellikle çok zordur. Aşağıda kötü kalitedeki mumları, sitemizdeki kaliteli mumlardan ayırmak için dikkat edebileceğiniz ipuçlarını verdik

Mum alırken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

Yanma Süresi Belirtilmiş Olmalıdır

Mumun ambalajı üzerinde balmumu karışımı ile fitil arasındaki denge ile belirtilen yanma süresi belirtilmiş olmalıdır. Eğer malzemeler uygun oranlarda kullanıldı ise mum düzgün şekilde yanacaktır. Aksi halde fitil yanma süresinden çok daha önce söner.

Alev Boyutu İstenen Yükseklikte Olmalıdır

Mum satın alırken büyük alev boyutunu sağlayan mumları tercih edin. Alevşn normal uzunluğu mumun boyutuna bağlı olarak yaklaşık 1ila 1.5 cm.’dir.

Daha büyük bir alev mumun çok hızlı yanmasına ve daha fazla kurum üretmesine neden olurken daha küçük bir alevde istenen atmosferi yaratamaz.

Cam Kırılmaz Olmalıdır

Mum yandığı zaman oluşan ısı nedeniyle mumlukta kullanılan camın kırılmaması için ısıya dayanıklı olması gerekir. Üreticiler camın alev ısısı ile çatlamasından veya kırılmasından dolayı maliyeti düşürmek amacı ile ısıya dayanıklılığı onaylanmış cam kullanmazlar. Buna dikkat edilmesi gerekir.

Mum Yandığında Damlama ve Kurum Oluşumu Olmamalıdır

Düşük kaliteli bir mum kaliteli bir mumdan daha fazla kurum üretir ve odaya kurum parçaları yayar. Ancak dış mekan mumları alevin rüzgarla sönmesini önlemek için daha kalın bir fitile sahip oldukları için oluşan kumları dışarı bırakmazlar ve bünyelerinde tutarlar. Mumun damlamadığından emin olun. Çünkü bu durum masanızın lekelenmesine sebep olabilir. İyi kalitede bir mum damlama yapmaz.

Kokulu Mumlar Yanarken Hoş Bir Koku Çıkarmalıdır

Kokulu mum yanarken hoş olmayan bir koku çıkıyorsa, parfümün veya koku malzemesinin istenen kalitede olmadığı veya mum karışımının kötü bileşenlerden oluştuğunu düşünebilirsiniz. Maliyetleri düşürmek için mum üreticileri genellikle düşük kaliteli ürünler kullanırlar. Bu yüzden, ucuz fiyatlı kokulu mumlara karşı dikkatli yaklaşmakta yarar vardır.

Mum Paketleme

Sipariş ettiğiniz bardak mumlar isteğinize göre hediye paketi yapılarak da adresinize ulaştırılabilir.

Mum Yakarken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Önlemleri

Özellikle kokulu mumları yakarken, daima dikkatli olmanızı öneririz. Uygun havalandırma olmayan yerlerde, kokulu mum kullanırken zaman zaman odayı havalandırmayı ihmal etmeyin.

Güvenliği sağlamak için sitemizden aldığınız mumları kullanırken dikkat etmenizde yarar olan noktalar şunlardır:

  1. Mumları ısıya dayanıklı yüzeylere yerleştirin.
  2. Mumluklara konmayan mumlar sıcak dökülmelerin önlenmesi için derin olmayan bir tabak ya da kaba yerleştirilmelidir.
  3. Yanan mumları çocukların ve/veya evcil hayvanların erişiminden uzak tutun.
  4. Yanan mumlar perdelerden veya diğer yanıcı maddelerden 3 metre uzakta tutulmalıdır.
  5. Mum fitillerini minimum uzunlukta tutmak için yaklaşık 6-5.5 mm. Uzunluğunda kesin.
  6. Mum yaktığınız odadan çıkmadan önce, yakmış olduğunuz bütün mumları söndürün.

Mumların güvenliği açısından bakıldığında bardak mum çeşitlerinin diğer türlere göre daha güvenli olduğu açıktır. Yine de dikkatli olunmasında daima yarar vardır.

NOT= Mum resimlerini bizimle paylaştığı için tutsucesitleri.com firmasına çok teşekkür ederiz. Binlerce farklı çeşitte mum satın almak için sektöründe lider olan firmaya bu https://www.tutsucesitleri.com/mum link üzerinden ulaşabilir ve indirimli fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir