Bayan Örgü Elbise Modelleri Anlatımlı, Bayan örgü elbise modelleri. Anlatımlı örgü elbise modelleri

Kışlık bayan örgü elbise modelleri uygulanarak uzun seneler kullanılabilecek ve çok emek istese de ortaya çıkan sonucun muhteşem olduğu kıyafetler yaratabilirsiniz. Elbise modelinin etek kısmını yapmayarak bunu kazak haline de getirebilirsiniz. Elbiselerin daha hızlı üremesi için bir derece daha kalın olan iplerin tercih edilmesi daha makul olacaktır. Fakat kalın iplerde de tiftiklenme sorunu meydana gelebilmektedir.

Elbisenin Temel Şablonu Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Bayan örgü elbise modelleri anlatımlı olarak şu aşamaların tamamlanması ile sorunsuz bir biçimde ortaya çıkacaktır;

  • 70 ilmeklik bir tığ zincir çekme işlemi ile başlayabilirsiniz. Bu noktada çekilen zincirlerin çift katlı ip ile tamamlanması gerekir. Bu şekilde esneme payı ortaya çıkarılacak ve model çok daha kusursuz bir biçimde kullanılabilecektir.
  • İkinci sırada çift kat devam etmek gerekmeyecek ve tek kat şekilde modeli oluşturmaya devam edebilirsiniz.
  • 3 zincir çekildikten sonra tırabzanınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. İki tırabzan 3 zincir başlangıç modelinin ortaya çıkması için yeterli olacaktır. Bu şekilde 16 dilim elde edebilirsiniz.

Bayan örgü elbise modelleri anlatımlı aşamanın devam ettirilmesinin akabinde temel şablon net olarak ortaya çıkacaktır. Bu şablonun hem modern görünüm hem de otantikliği seven kişiler için harika bir sonuç ortaya çıkaracağı da belirtilmelidir.

Süsleme Olarak Neler Kullanılabilir?

Bayan örgü elbise nasıl yapılır aşaması kadar süsleme konusunda da özen gösterilmelidir. Süsleme aşamasında özellikle dantellerden ve yazma oyalarından faydalanabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz model çok daha modern ve doğal olacaktır. Bunun yanı sıra farklı düğme modellerini kullanarak da harika bir tasarım elde edebilirsiniz.

İp Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örgü bayan elbiseleri yapacağınız iplerin muhakkak kaşıntı yaratmayan kalitede satın alınması gerekir. Özellikle uzun vadede kullanım isteyen kişilerin kalite konusunda ayrıca dikkatli olmaları ve yumuşak olan yünleri kullanmaya büyük özen göstermeleri gerekir. Bu şekilde modelleri daha rahat kullanabilirsiniz. Uygulayacağınız modelin kendini daha net gösterebilmesi için mutlaka ince ipler kullanmalısınız. Fakat modelden ziyade elbisenin hızlı bitmesi ve yumuşak olmasına odaklanıyorsanız kalın ipler tercih edilmelidir. Her iki koşulda da alerji testlerinden geçirilmiş olan modeller tercih edilmelidir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir