Bayan Örgü Hırka Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Hırka Modelleri

Bayan örgü hırka modelleri ve yapılışları konusunda bilgi sahibi olarak elde ettiğiniz modelleri daha kullanışlı ve kaliteli kılabilirsiniz. Modelleri elinizde oluşturmak hem şıklık hem de kalite konusunda size kusursuz bir sistem sunacaktır. Modellerin sorunsuz ortaya çıkması için Seçtiğiniz yün ve tığ konusunda da dikkatli olmalısınız. Bu şekilde her bakımdan kusursuz modeller oluşturabilirsiniz.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Bayan örgü hırka modelleri ve yapılışları sırasında uygulanması gereken adımlardan bazıları;

  • Modelin ilk adımı olarak 54 adet zincir çekmelisiniz. Modelin çekilmiş olan bu 54 adet zincirin üzerine 54 adet de tırabzan geçmeleri gerekmektedir.
  • Tırabzanlar üzerinden model ilerleyecektir. Dilediğiniz boya kadar aynı şekilde tırabzan modelleri üzerinden örmeye devam edebilirsiniz.
  • Model kapsamında arka sırt kısmı ile ön kısımlar birleşik şekilde ilerlemektedir. Bu şekilde modelin oluşması çok daha sorunsuz olacak ve teferruatlar ile uğraşmadan model ortaya çıkacaktır.
  • 54lük kısım tamamlandıktan sonra kesim işlemini gerçekleştirmeli ve sol kısımda 16 adet tırabzan hazırlanmalıdır. Ön kısmın boyunu ne kadar istiyorsanız uzatabilirsiniz. Dileyen kişiler yaka çıkıntısı yapabilmek için 16 tırabzanlık kısmın örülmesinden sonra 4 tırabzanlık bir artırma da gerçekleştirebilirler.

Uzun örgü hırka modelleri kapsamında bu detaylara göre model oluşturduğu zaman piyasada yer alanlardan çok daha hoş ve kaliteli bir kıyafet oluşturabilirsiniz.

Süslemeler ile Modeli Canlandırın

El örgüsü hırka modelleri ve yapılışı sırasında özellikle modelleri canlandırmalısınız. Bu süreç içerisinde düğmelerden, boncuklardan ya da kurdelelerden faydalanabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Büyük ahşap düğmelerin son senelerin en önemli trendlerinden biri olduğu da ayrıca belirtilmelidir.

Yün Seçimi Aşaması

Kışlık hırka örgü modelleri kapsamında özellikle yumuşak yünlerin kullanılması gerekmektedir. Yumuşak ve bol dokulu yünlerin kullanılması modeli daha kullanışlı kılacaktır. Bir tığ işi olduğu için modelin tiftiklenmemesi adına tığa uygun ip seçimi de büyük önem arz etmektedir. Yün ile modelin oluşturulmasının akabinde muhakkak yıkadıktan sonra kullanıma almalısınız. Bu şekilde daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır. Yünlerde modellerde küçülmeler de söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle yukarıda verilen ilmekler üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir