Boyalı Saçlarınız İçin Evinizde Doğal Maskeler Hazırlayın

Boyalı saçlar için onarıcı doğal maskeler sayesinde siz de saçlarınızı yıpratmadan daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Gün içerisinde özellikle ısı uygulaması çok yapıyor ve saçlarınızı şekillendiriyorsanız saçlarınızın kırılması ya da zarar görmesi neredeyse kaçınılmazdır diyebilirim. Boyalı saçlar için onarıcı doğal maskeler bu nedenle kırılmaları ve saçlara verilen hasarı bir miktar engellediği için önemlidir. Siz de saçlarınızın yanmasından ya da kopmasından endişeliyseniz korkmamalı ve size önereceğim bu doğal maskelere mutlaka göz atmalısınız.

Boyalı Saçlar İçin Aloe Vera ve Bira Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç yeni boyandığı zaman size muhtemelen parlak ve diri gelecektir. Ancak bu parlaklık zamanla yerini daha mat ve kuru saçlara bırakacaktır. Boyalı yıpranmış saçlar için evde bakım yapmak bu süreci uzatan ve size bu parlaklığı daha uzun süre yaşatan yöntemlerden biri. Bu nedenle deneyebileceğiniz yöntemlerin başında aloe vera ve birayla yapılan doğal maske yöntemi geliyor.

Aloe Vera Maskesiyle Saçlarınız Çok Daha Parlak Olacak

Yarım bardak bira, bir çorba kaşığı zeytinyağı ve iki aloe vera sapıyla bu maskeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşırı yıpranmış saçlar için maske yapacaksanız tercihiniz aloe vera maskesi olabilir. Bir bardak biranın içerisine aloe vera özünü sıkmalısınız. Ardından bir kaşık zeytinyağını ekleyip malzemeleri karıştırmalısınız. 15 dakika boyunca karıştırdığınız bu malzemeleri kökten uca kadar saçınıza iyice uygulamalısınız. Önemli olan bu maskeyi yaparken saçınızı ıık suyla yıkamanız ve sıcak su kullanmamanızdır.

Yapılabilecek Diğer Evde Bakım Maskeleri Nelerdir?

Boyalı saçlar için bakım ürünleri almak yerine evinizde hazırlayabileceğiniz çok sayıda maske vardır. Bunların arasında en çok kullanılanları söylemem gerekirse:

  • Maydonoz maskesi
  • Avakado maskesi
  • Bal ve yumurta maskesi
  • Elma sirkesi ile yapılan maskeler

Saçınıza bakım yaparken çok fazla ısı uygulamamaya özen göstermeniz gerekir. Saçınızı çok sıcak suyla yıkamamalı ve ayda iki kereden çok boyaya maruz da bırakmamalısınız. Güneşte çok kalan saçların da yıpranabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle özellikle yaz aylarında güneşin ısısı yüksekse saç bakımı çok daha önemlidir diyebiliriz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir