Büyük Mum

Büyük mumlar çok farklı mekânları aydınlatmak için kullanılabilir. Büyük baton mum, silindir mum ya da farklı tipte büyük mum çeşitleri vardır. Sizin için hazırlamış olduğumuz eşsiz ve özel mumların en iyilerini görmek için lütfen geniş mum seçeneklerimize göz atın. Büyük mum seçeneklerimiz, dostlarınıza hediye vermek istediğinizde de mükemmeldir.

Büyük Mumlar Nerede Ve Niçin Kullanılırlar?

Büyük mumların kullanım alanı ve amaçları şunlardır:

 1. Dini mekânlarda kullanılabilirler. Ruh halinizdeki dinginlik ve sakinlik yaratırlar.
 2. Bazı SPA ve güzellik salonlarında kokularının yoğunluğu nedeniyle aromaterapi amacı ile de kullanılırlar. Güzellik bakımının tamamlayıcısı kabul edilirler.
 3. Genel olarak refah içinde olduğunuzu hissettirir.
 4. Ortamda pozitif bir hava yaratır.
 5. Meditasyon ve manevi uygulamalar için uygun bir ortam yaratır
 6. Ev, ofis, dini ortamlar ya da meditasyon merkezlerinde rahatça kullanılabilir.
 7. Büyük mum kullanmak evinizdeki hoş olmayan kokuları maskelemenin en kolay ve en etkili yollarından biridir
 8. Uzun bir çalışma gününden sonra ılık bir köpük banyosu yaparken gevşemek için, rahatlatıcı bir ortam oluşturmak amacıyla da kullanabilirsiniz.

Soya Balmumu İle Yapılan Büyük Mumlar

Lüks kokulu soya balmumu ile yapılan mumlarımız lüks kokular, esansiyel yağlar ve soya balmumunun mükemmel bir karışım ile elde edilir.% 100 Pamuk fitil içerirler. Tekrar kullanılabilirliği sağlamak için cam kavanozlara dökülürler.

Soya balmumu kullanma sebebi oldukça basittir. Soya balmumu düşük sıcaklıkta erir. Temiz bir yanma sağlar. Müşterilerimize kurum olmadan daha uzun süre dayanan bir mum sunmaktan mutlu oluyoruz.

Büyük mumlar ortalama 350 ml.lik hacimde olup 70 saate kadar yanma süreleri vardır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mum kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Mumlar yangına neden olabilir.
 • Yanmakta olan bir mum gözetimsiz bırakılmamalıdır.
 • Muma çocukların ve evcil hayvanların ulaşmamasını sağlayın.
 • Mumları yanıcı maddelerin yanına yerleştirmeyin.
 • Mumları elektrik cereyanı olan yerlere yakın koymayın.
 • Sabit, ısıya dayanıklı yüzeylere yerleştirin
 • Mumların çatlamış yontulmuş çizilmiş yerlerini balmumu ile doldurmayın.

Kokulu Büyük Mumlarla İlgili Problemler

Kokulu mumlarda en büyük sorun kokunun kendisidir. Bazı mumlar yanarken benzen ve tolüen gibi potansiyel olarak çok ciddi tehlikelere sebep olabilen tehlikeli kimyasallar yayabilirler. Bu mumlar beyne, akciğere ve merkezi sinir sistemine zara verebilirler.

Ayrıca bu maddelerin gelişimsel güçlüklere neden oldukları da saptanmıştır.

Kapalı mekanda kokulu mumlar olduğunda, ortam çok geniş bile olsa astım hastaları oraya giremezler.( Alışveriş merkezi vb. geniş alanlar)

Büyük mumlar genellikle parafinden yapılır ve bunlara koku bileşeni eklenir. Odaya yerleştirilen bu tip bir mum güzel bir kokuya da sahiptir. Mum yandığı sırada kokusu daha da yoğun bir hale gelir. En sevdiğiniz mumların sizin için potansiyel olarak çok tehlikeli olabileceğini bilmek siz de şok yaratabilir. Ama bunu bilerek ona göre önlemler alınmasında yarar vardır. Hatta bazı insanlar için bu tür mumlar ‘’ acil, akut, şiddetli’’ rahatsızlıklara yol açabilir.

Büyük ve Kokulu Mumlar İçin Öneriler

Bu nedenle parafin yerine balmumu ve/veya soya hammaddeli mumları tercih etmenizi öneriyoruz. Yine aynı sebeple mum kullanımı için doğal olan ve ortama toksik kimyasallar salmayan, dermatolojik testlerden geçirilmiş, sağlık ve güvenlik çalışmaları yapılmış ürünleri tercih edin. Kullandığınız mumların yapı maddesine mutlaka bakın. Parafin gibi petrol ürünlerini tercih etmeyin  Mumların son kullanma tarihine de dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Özellikle kokulu ve büyük mum kullanıyorsanız daha da dikkatli olmanızı öneriyoruz. Tüm mum çeşitleri için ise harika bir site! https://www.tutsucesitleri.com/mum bakmanızı tavsiye ederiz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir