Cilt Lekelerine Karşı Doğal Maske Önerileri 

Cilt yüzeyinde pek çok nedenden kaynaklı lekeler oluşabilir. Cildin doğal renginden daha koyu olan bu lekelerin zaman içerisinde koyulaştığı dahi görülüyor. Bunun için de önceden önlemlerin alınması faydalı olacaktır. Önlemlerin öncesinde ciltte kahverengi lekeler neden olur araştırmanız gerek. Sonrasında doğru uygulamalar ile lekelerin giderilmesi mümkün olacaktır. Cilt lekeleri neden olur, nasıl geçer merak edenlere;

  • Başta güneş ışınlarından kaynaklı olarak lekelerin çıktığı açıktır.
  • Enfeksiyon hastalıkları ya da genetik olarak da lekeler oluşabilir.
  • Hormonol değişikliklerin dahi leke oluşumuna etki ettiği görülüyor.
  • Kortizonlu ilaç kullanımları neticesinde de lekeler ortaya çıkabilir.
  • Yanlış kozmetik ürünler dahi nedenleri arasında gösteriliyor.

Cilt Lekelerine Özel Evde Maske Yapımı

Yüzdeki lekeler nasıl gider doğal yöntemleri merak ediyorsanız maskelere göz atabilirsiniz. Nitekim evde yapılan bu maskelerden sonuç almanız çok kolay. Pahalı kozmetik ürünler yerine doğal yöntemleri tercih etmeniz önerilir. Başta da karşınıza çıkacak olan yoğurt maskesinden söz etmek gerek. Tarifine yönelik şu detaylara dikkat edilmelidir;

-Maske Malzemeleri; Hazırlanış aşamasında 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı temin edilmesi gereklidir. Hemen arkasından yarım tatlı kaşığı kadar da karbonat ilave etmelisiniz. Son olarak da 2 tatlı kaşığı limon suyunu eklemeniz yeterlidir. Hepsinin iyice karıştırılması halinde maskenin uygulamasına geçilebilir.

-Maske Uygulaması; Öncelikle karma ciltlere uygun olduğunu belirtmek gerek. Nitekim çok fazla kuru cilde sahip olanların kullanmaması önerilir. Fırça yardımı ile cilde sürülmesi daha doğru olacaktır. Devamında ise cildin gerilmeye başladığını hissedeceksiniz. Yaklaşık 20 dakika kadar ciltte kalması yeterli olmakta. Arkasından ise parmaklarınız ile yavaş yavaş maskeyi çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ilık su ile durulamanız ise cildin hafiflemesini destekler.

Cilt Lekelerine Medikal Yöntemler

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir sorularına yönelik birde medikal yöntemler öneriliyor. Örneğin lazerli olacak şekilde leke tedavilerine yer veriliyor. Minimum 3 seans düzenli olarak bu tedavilerden sonuç almanız mümkün olmakta. Uzman kişiler tarafından yapılan bu tedaviler neticesinde bir takım kremler önerilir. Yine düzenli kullanımlar ile etkili bir sonuç ortaya çıkmakta. Cilt lekeleri neden olur, nasıl geçer merak edenler bu detaylardan harekete geçiyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir