Enes Batur Canlı Yayın Kazaları

Hayatımıza giren onlarca sosyal medya platformu içinde en ilgi çekici olan Youtube’dur. Youtube, başlarda kullanıcıların kendi ürettiği içerikleri takipçileriyle paylaştığı sıradan bir video platformuydu. Ancak zaman içinde, alanını büyüterek dijital televizyon halini aldı.

Bu büyük Pazar içinde, milyonlara seslenebilen pek çok kullanıcı var. Hitap ettiği kitle küçük yaştaki insanlar olduğu için bu kullanıcılar fanatiklik derecesinde çok seviliyor. Bu kullanıcılardan biri de, çok uzun zamandır video paylaşan ve bugün 6 milyona yakın abonesi bulunan Enes Batur. Youtube’a ve Enes Batur’a dair bilgisi olmayanlar için kısa bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur, 1998 yılında doğan bir Youtube kullanıcısı. Youtube kariyerine çok küçük yaşta oyun videoları paylaşarak başlayan Enes Batur günümüzde farklı tarzlarda içerikler de paylaşıyor.

Yaşadığı Antalya’da bulunan Antalya Bilim Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyan Enes Batur’un geçtiğimiz aylarda vizyona giren bir sinema filmi de var.

Youtube üzerinden videolar paylaşmaya ve izleyicilerine keyifli içerikler üretmeye devam eden Enes Batur’un zaman zaman başına teknik aksaklıklardan dolayı çeşitli canlı yayın kazaları da gelmiyor değil.

Enes Batur Canlı Yayın Kazaları Nelerdir?

Canlı yayın, başlı başına son derece tehlikeli bir durumdur. Her şeyin anlık olarak izleyiciye aktarıldığı canlı yayınlarda birtakım kazalar yaşanması ihtimali son derece yüksektir.

Bu zamana kadar televizyonda izlediğimiz canlı yayın programlarında çeşitli kazalara şahitlik etmiştik. Ancak devrin değişmesiyle birlikte artık, canlı yayın hizmeti veren internet sitelerinde bu kazalara şahit oluyoruz.

Youtube’un, video paylaşmanın yanında canlı yayın imkânı da var. Ancak Youtube’dan önce, tamamen bir canlı yayın platformu olan Twitch geliyor. Enes Batur’un da, internette dolaşan türlü Youtube ve Twitch canlı yayın kazaları bulunuyor.

Bunların başında, canlı yayının başladığını fark etmeden yaptığı hareketler ve gaflar geliyor. Paylaşım yaptığı sitelerde bu anlara şahit olan izleyicilerin bildirmesiyle durumu fark eden Enes Batur, geç de olsa toparlanarak yayına başlıyor. Canlı yayında bunun gibi hataları birden çok kez yapan Enes Batur, yine de geniş bir hayran kitlesine sahip.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir