Evde Bulunan Malzemelerle Güzellik Hileleri Yapmak Mümkün

Güzel görünmek ve çekici olmak, birçok farklı yolla yapılabilir. Bu yolların başında ise makyaj gelir. Kadınlar, hayatlarının çok büyük bir döneminde makyaj yaparak daha güzel bir görünüm kazanırlar. Bu noktada evde yer alan malzemeleri kullanarak, çok basit bir şekilde güzellik hileleri yapabilirsiniz. Böylelikle hem masraftan kurtulmuş olur hem de daha çekici bir hale gelebilirsiniz. Evde Bulunan Malzemelerle Güzellik Hileleri bu noktada birçok farklı opsiyondan oluşur.

Evinizdeki Malzemeler İle Güzelleşin

Evde yer alan bir takım malzemeler sayesinde güzellik konusunda şu hilelere başvurulabilir;

  • Cilt parlatmak için pirinç kullanabilirsiniz. Bu noktada 1 fincan dolusu pirinç ile 2 bardak dolusu suyu kaynatmak lazım. Süzgeç ile yapılacak süzme işleminden sonra bunu bir pamuk ile yüz bölgenize sürebilirsiniz. Bu şekilde cildiniz daha pürüzsüz bir hale gelecektir.
  • Evde Bulunan Malzemelerle Güzellik Hileleri göz şişliği gibi durumlara da iyi gelir. Bunun içi yeşil çay ya da siyah çay kullanımı yapılmalıdır. Poşet çayların kullandıktan sonra çöpe atmayın ve çayı iyi bir şekilde süzün. Sonra bunu buzdolabına koyun. 5 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde bekletin. Şişlikler inecektir
  • Evde güzellik hileleri noktasında gözlerinizin çevresindeki koyu renkli halkalardan kaşık ile kurtulabilirsiniz. Kaşıklar belli bir süre buzdolabında bekletilmeli. Daha sonra ise göz bölgesinin üzerine koyulmalıdır. Kaşıklar ısınmaya başladığı zaman daireler şeklinde masaj yapmalısınız.
  • Saçlardaki beyazlıklar rahatsız edici olabilir. İlk olarak saçınızın beyazlama nedenini bulmanız gerekiyor. Eğer ortada stresten kaynaklı bir durum varsa, böyle bir yaşam tarzından uzaklaşmak lazım. Daha sonra maskara yardımı ile beyazlarınızı kapatabilirsiniz. Evde uygulanacak güzellik hileleri içinde yer alan bu yöntem, kahverengi ya da siyah bir maskara ile etkili bir sonuç verecektir.

Beslenme Önemli

Evdeki malzemeler ile güzellik hileleri ile alakalı olarak beslenmeye de gereken önem verilmelidir. Buna göre muz yemek, daha güzel görünmenizi sağlar. Çünkü içinde magnezyumun yanı sıra C vitamini de bulunur. Ayrıca muz kabuğunu yüz üzerinde ovmak, pullu görüntüyü ortadan kaldırır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir