Facebook Şifre Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook, yıllardır severek kullanılan popüler bir sosyal paylaşım sitesidir. Site, 2004 yılında, Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Kurulduğu andan itibaren artan bir ivmeyle üye sayısı kazanan sitenin günümüzde bir buçuk milyara yakın sayıda üyesi var.

Facebook bu kadar çok üye sayısı bulundurmasının yanında, geniş bir yaş aralığına hitap ediyor. İlkokul çağındaki çocuklardan yetmiş yaşını aşmış bireylere kadar pek çok kişi Facebook üzerinden bir hesap alıyor. Bu özellik Facebook’u, üzerinde kolay işlem yapılabilen bir sosyal paylaşım sitesi haline getirmiştir. Yani Facebook’a üye olmak, şifre değiştirmek, hesap silmek gibi işlemler, herkes tarafından rahatlıkla yapılabilmelidir. Siz de, Facebook’a dair işlemleri, birkaç kısa adım sayesinde kendi kendinize rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak bugün biz, Facebook şifrenizi yenilemek istediğinizde ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Facebook Hesabımın Şifresini Yenilemek İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle şunu belirtelim, Facebook üzerinden bir şifre yenileme işlemi gerçekleştirmek için Facebook hesabınıza giriş yapmamış olmanız gerekir. Eğer Facebook hesabınıza giriş yaptıysanız bu, şifre değiştirme adı verilen işleme girer ve bunu yapmak için izlemeniz gereken adımlar biraz daha farklıdır. Şifrenizi yenilemek için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlardır.

  • Facebook’taki “Hesabını Bul” sayfasına giriş yapın
  • Facebook’a kayıt olurken kullandığınız tam adınız, e- posta adresiniz, cep telefonu numaranız veya kullanıcı adınız girin
  • “Ara” butonuna tıklayın.
  • Ekrandaki talimatları izleyerek şifre değiştirme işlemini tamamlayın.

İşte bu adımları izleyerek Facebook hesabınızın şifresini kısa sürede yenileyebilirsiniz.

Facebook Hesabımın Şifresini Değiştirmek İçin Ne Yapabilirim?

Facebook hesabınızın şifresini değiştirmek de, en az yenilemek kadar kolay bir işlemdir. Bunun için yapmanız gerekenler:

  • Facebook profiliniziz sağ üstünde bulunan ok işaretine tıklayın.
  • Çıkan menüden “Ayarlar”ı seçin
  • Ayarlarda bulunan “Güvenlik ve Giriş” seçeneğini seçin.
  • Şifreyi Değiştir butonunun yanındaki “Düzenle” yazısına tıklayın.
  • Şifrenizi değiştirip “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayın.

Tüm bu adımları sırasıyla takip ederek Facebook hesaplarınızın şifresini yenileyebilir ve değiştirebilirsiniz. En popüler sosyal paylaşım sitesi olan Facebook üzerinden işlem yapmak bu kadar kolay.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir