Herkese, Her Keseye Farklı Hediyelik

Armağan olgusu, tarihin ilk dönemlerinden itibaren insanoğlunun zihnini ve zamanını meşgul etmiştir. Hediye vermek istediğiniz kişinin yaş, cinsiyet, sosyal ve kültürel durumu ile aranızdaki ilişkinin boyutu; her biri seçilecek hediyenin nitelik ve niceliğini belirler. Fakat öylesine çok seçenek ve öyle fazla olasılık mevcut ki birine hediye almak bazen kâbusa dönüşebiliyor: Mağazaları dolaşmak, en uygun hediyeyi bulabilmek için türlü ihtimalleri değerlendirmek; hatta eğer hediyeyi seçebildiyseniz bile, fiyatının uygun olup olmadığını takdir edebilmek oldukça zor. Diyelim ki aldınız; bir sonraki dükkânı incelediğinizde aynı ürünü daha uygun bir fiyata gördüğünüzde yaşadığınız hezimetin tarifi imkânsız.

Oysa internet üzerinden hediyelik eşya seçmek artık hem güvenli, hem de tüm bu sıkıntılara katlanmaya mahal vermeyecek denli kolay. Kaldı ki özellikle sevgiliye hediyelik eşya alırken yapılması gereken detaylı araştırma da ancak internet üzerinden mümkün. Çünkü hem özgün hem de daha önce akla hayale gelmemiş bir ürün bulmalısınız ki karşı tarafı hayran bırakabilesiniz. Bu minvalde son zamanlarda vintage ürünler ile kullanışlılıktan ziyade yapım aşaması ve dış görünüş insanları cezbetmekte. Örneğin, hiçbirimiz Western Filmleri yahut 50ler Türkiye’sinde yaşamadığımız için bir kanyak matarasına ihtiyaç duymasak da, bir arkadaşta yahut bir internet sitesinde gördüğümüzde özenmemize yol açar. Ya da buhurdanlık; ismi bile zihnimizde bir akis uyandırmıyor belki, fakat bir hediye paketinin içinde bize sunulduğunda “aaa, neydi bunun adı” nidaları ile yüzümüzde bir gülümsemeye sebep olur. Aynı şekilde, birisine içki matarası hediye etmeniz için illa ki alkolik olması gerekmez; farklı kullanım alanları yaratılabilir ve çok mutlu edebilir verilen kişiyi.

Tütün Ürünü Kullananlara Yönelik Ürünler

Hediyelik, her zaman süs eşyası olarak sunulamaz muhakkak ki.  Kullanıma yönelik ve hediye verilen kişinin bir ihtiyacını karşılayacak ürünler de olmazsa olmaz. Sayısız seçenek arasından seçilen bazı ilginç ürünleri kısaca şu şekilde maddelemek mümkün:

  • Sigara Tabakası: Her ne kadar bu kötü alışkanlığı desteklemek istemesek de bu armağanla müptela arkadaşlarımızı düzensizlik ve kırılan sigaraların süprüntüsünden kurtarmamız mümkün.
  • Tütün Çantası: Bazıları da kendi sigarasını kısmen kendi üretmek için tütün tüketir, fakat tütün artıkları çok kolay dağılır ve etrafa yayılırken bahsedilen ürün, şık seçenekleri ile buna karşı oldukça makul bir çözüm sunuyor.
  • Sigara Sarma Makinesi: Tütün ürünlerinin elle sarılırken yol açtığı lekelere ve sigara sarmanın yarattığı angaryaya kesin çözüm.
  • Sigara Aksesuarları: Yüzlerce seçenek arasından bir tanesini seçmek zor olsa da farklı ihtiyaç ve zevklere hitap etmek mümkün olabiliyor.
  • Zippo Çakmak: Tütün ürünü kullanıcıları için vazgeçilmez bir ürün.
  • Tütün Kesesi: Yine geçmişi yâd etmeyi seven nostaljik insanlar için ilginç bir seçenek.
  • Puro: Her ne kadar pek kullanılmasa da meraklıları az değil. Elbette yanında bir puro çakmağı olmazsa olmaz çünkü klasik çakmaklarla kullanmak sağlık ve kolaylık açısından pek tavsiye edilmiyor.
  • Pipo: Özellikle yazın dünyasının ilgilileri için oldukça popüler bir ürün. Pipo aksesuarları ile takımı tamamlamak mümkün.
  • Bong: Minyatür nargile olarak tanımlanabilir. Hem yer hem de zaman kazandırması açısından bong satın almak da gayet uygun bir seçenek.

Özel Günlere Yönelik Ürünler

Türkiye’de hediye almak genellikle özel günlere atfedilen bir alışkanlık olmakla birlikte özellikle gençler tarafından oldukça önem verilen, ilgi gösterilen bir durumdur. Hâl böyle olunca hediyenin içeriğinden ziyade fiyatı da azımsanamaz bir faktör. Ucuz hediyelik, işte tam da bu yüzden önem arz ediyor. Örneğin anneler günü hediyesi, her evladın görevi gibi düşünüldüğünden almamak mümkün değilse de mümkün olan en uygun fiyata bulabilmek internetten üzerinden yapılan alışverişlerde daha olası görünüyor. Bu hediyenin mahiyeti anneler için çok da önemli değil esasında; eski günleri hatırlatacak bir gaz lambası olabilir bu. En geniş ürün skalasını sunan ahşap hediyelik reyonundan seçilecek herhangi bir ürün bile anneleri mutlu etmeye kâdirdir. Yeter ki değer verilip düşünüldüğünü hissettirecek bir seçim olsun. Mum çeşitleri de anneler için oldukça kullanışlı ve şık seçenekler sunuyor. Özellikle kokulu mumlar, annelerin kabul günleri ve misafir toplantıları için ideal. Tütsü kokuları da renk ve egzotik aromaları ile hem ortama farklı bir rayiha vermeye hem de görsel bir aksesuar olarak ilgi çekiyor.

Bir diğer özel gün ise kuşkusuz sevgililer günü! Kadınlar için hediye almak ve seçmek daha kolay olsa da hediyelik eşya erkek için olduğunda biraz daha zorlaşıyor. Gömlek, kravat, cüzdan gibi klişeleşmiş armağanlardan sıkıldıysanız hediyelik eşya satın almak daha eğlenceli bir hale gelebilir. Hediye alacağınız kişinin ili alanları ve önem verdiği konuları dikkatlice gözden geçirerek karşınızdaki kişiyi etkilemeniz mümkün.

Yeni yıl hediyelerinin vazgeçilmezi de her zaman olduğu gibi kar küreleri. Asla eskimeyen ve her zaman etkileyiciliğini koruyan kar küresi, koleksiyonerlerden perakendecilere her kesimden alıcının ilişini çekmeye devam ediyor. Bir diğer seçenek de hem kullanışlı hem zarif kupa bardak çeşitleri. Daha fazlası için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir