Hızlı Yağlanan Saçların Çözümü İçin Doğal Yöntemlere Başvurun

Saçınızı yıkadıktan sonra sadece bir iki gün içerisinde saçlarınızda tekrar yağlanma oluyorsa sizin saç tipiniz yağlıdır. Ancak çabuk yağlanan saçlar kabusunuz olmasın istiyorsanız bunun için bazı önlemler alabilir ve evde yaptığınız bakımlar, uygulamalar ya da alacağınız önlemlerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Aslında yağ tamamen bir savunma mekanizmasıdır ve kafa derisini korumak için üretilir. Yani çok masum olduğunu söyleyebileceğimiz bu yağın görüntüsünden memnun olmamanız çok normaldir.

Neden Saçlarımız Daha Çabuk Yağlanır?

Yağlı saçlar için evde bakım yapmadan önce neden yağlandığının temeline inmenizi öneririr. Genelde yağlı saç tipleri tamamen kalıtımsal olabilir. Bunun haricinde adet döneminde ya da stresli zamanlarda yağlanma artabilir. Hamileler ve hormonal düzensizlik yaşayanlarda da görülebilir. Çok yağlı yiyeceklerin tüketimi de yağlanmaya neden olacaktır.

Yağlanmayı Etkileyen Doğal Yöntemler Nelerdir?

Yağlı saçlara yıkamadan çözüm bulmak istiyorsanız evinizde düzenli olarak doğal karışımları uygulayabilirsiniz. Bu karışımlarda bulunanlar genelde: elma sirkesi, aloe vera jel, limon suyu, yumurta sarısı, siyah çay, bal, domates, karbonat ve benzeri malzemelerdir. Her birinin saç için ayrı bir yağ emici özelliği olduğu için şampuana ek olarak yardımcı ürün anlamında bu karışımları da haftada birkaç kez saçınıza uygulayabilir ve yağlanma probleminden kurtulabilirsiniz.

Yağlanmayı Önlemek İçin Bu Önerileri Dikkate Alın

  • İçerisinde omega 3 yağ asitleri olan gıdalar tüketmeye çalışın.
  • Saç kremlerini saçlarınızın diplerine kullanmaktan kaçının ve daha çok saçlarınızın uçlarında kullanmaya özen gösterin. Saçınızı durularken saç kreminin gittiğine emin olun.
  • Yağlı saç derisi ovalanmaz ve kaşımamanız gerekir. Çünkü bunlar enfeksiyona yol açabilir.
  • Kullanacağınız şampuanın yağlı saçlar için olup olmadığına muhakkak bakın, kuru saçlar için olan şampuanları kullanırsanız saçınız daha da yağlanabilir.
  • Saçlarınızı her şampuanladığınız zaman diplerde hiçbir kimyasal kalıntının kalmaması için iyice duruladığınızdan emin olmalı ve durulama işlemini özenli bir şekilde yapmalısınız.

Tüm bu yukarıda saydığımız kritelere dikkat ederseniz saçlarınızın yağından arınabilir ve daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Sizin de çabuk yağlanan saçlar kabusunuz olmasın.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir