Krem Nasıl Yapılır Sorusunun Cevabı Basit

Kremler, birçok farklı amaca hizmet ederler. Bunların başında ise cilt problemleriniz çözümü gelir. Organik olarak tabir edilen ürünler sayesinde krem nasıl yapılır sorusunu yanıtlamak mümkün. Kremin hammaddesini oluşturan bir takım malzemeleri edindiğiniz zaman, hiç bir şekilde kimyasal karışım barındırmayan bir kremi tek başınızda ve evinizde yapmanız mümkündür.

Krem Yapmak Kolay

Krem yapma noktasında farklı tarifler söz konusu. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Balmumu krem yapmak isteyen kişiler, shea ve balmumu ile tatlı badem yağını aynı kap içerisine koyarak işe başlayabilirler. Bunun sonrasında ise kaynar su dolu bir başka kap içinde bunları eritmek gerekiyor. Erime işlemi tamamlandıktan sonra 10 dakika kadar soğuma süresi lazım. Bunun içine portakal yağını ekleyin. Cam kap içine dökmüş olduğunuz karışımın tam olarak katılaşmasını bekleyin. Artık kremi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Vazelinli bir el kremi yapmak için 1 çay kaşığı kadar zeytinyağına, 1 limonun yarısına ve 2 tatlı kaşığı dolu vazeline ihtiyacınız olacak. Vazelini kaynatın ve eritin. Limon suyu ve zeytin yağı ile bunu karıştırın. Krem katılaşıncaya buzdolabında bekletilmelidir.
  • Krem nasıl yapılır ile alakalı olarak aloe vera bir ürün elde etmek de mümkündür. Bunun için 1/4 Hindistan cevizi yağı, aynı oranda kakao ve she yağı şarttır. Buna ek olarak da en fazla 10 damla jojoba yağı, 1 çay kaşığı kadar tatlı badem, 1 çorba kaşığı dolusu aloe vera kullanılmalıdır. Tatlı badem, jojoba yağı ve aloe vera dışında kalan ürünleri yağ içinde eriyene kadar kaynatır. Daha sonra içine kalan malzemeleri ekleyip güzelce karıştırmalısınız. Son olarak bu karışımı bir kapta saklayın. Krem kullanıma hazırdır. Evde krem hazırlamak bu şekilde çok basittir.

Cilde Göre Krem Seçmek Lazım

Evde krem yapma işini gerçekleştiren kişilerin dikkat etmesi gereken hususların başında ise cilt yapılarına uygun krem seçmek geliyor. Buna göre 3 kuru ciltler, yağlı ciltler, normal ciltler ve hassas ciltler için farklı kremler tercih edilmelidir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir