Nefes Darlığına En İyi Ne Gelir?

Kan içindeki oksijen miktarının azalması ya da birtakım psikolojik sebepler nefes darlığı sorunu yaratmaktadır. Bu noktada da en çok merak edilen soru, nefes darlığına en iyi ne gelir, olmaktadır. Nefes darlığı farklı kalp, akciğer rahatsızlıkları ile kan dolaşımı sistem bozukluklarının belirtisi olabilir. Bu bakımdan öncelikle yapılması gereken, alanında uzman bir doktora danışmak olmalıdır. Nefes darlığına evde ne yapabilirim sorusu için de aşağıda verilen bitkisel çözüm önerileri uygulanabilir.

Bitkisel Çözüm Önerileri

4 – 5 adet havuç rendelenip sıkılarak suyu çıkarılır. Yarım bardak kayanmış süt ve 1 çay kaşığı balın içine havuç suyu eklenir. Günde 3 defa içildiğinde etkili sonuç verir.

Ebegümeci, lavanta çiçekleri ile devetabanı yaprağı ve civanperçemi birer kaşık olacak şekilde robottan geçirilir. Karışım 1 fincan suda kaynatılır. Günde iki defa içilir.

Nefes darlığını ne açar sorusu için bir başka çözüm önerisi ise; 1.5 litre suyun içine; 1 çorba kaşığı lavanta, gelincik çiçeği, nane, dereotu, maydanoz ve kekik koyulur. 1 diş sarımsak da eklenerek kaynatılır. Her sabah aç karna 1 fincan içilmelidir.

Nefes darlığına kesin çözüm niteliğindeki bir diğer tarif ise; hepsinden yarım çay bardağı olacak şekilde, keten tohumu, ısırgan tohumu, anason tohumu ve toz karanfil içine bal eklenir ve macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Karışım iki günde bir defa sabahları yenir.

Nefes Darlığını Önlemek İçin Pratik Öneriler

Nefes darlığını önlemek için evde yapılabilecek diğer pratik bitkisel tedaviler ise şu şekilde olmaktadır. 1 lt suyun içine kuru mersin ağacı meyvesinden 1 çorba kaşığı eklenir ve kaynatılır. Her gün 1 çay bardağı içilebilir.

Diğer pratik yöntem ise; 1 avuç öksürük otu suda kaynatılır. Kaynamaya başlayan suyun üzerine bir havlu örtülür ve buharlı hava teneffüs edilir. Bu, nefes darlığına iyi gelen hareketler arasında yer almaktadır.

Nefes darlığına en iyi ne gelir sorusu için son tarif ise; bir fincan kaynamış suyun içine bir çay kaşığı kurtpençesi eklenir. Kahvaltılardan önce süzülerek içilmelidir. Bu tarif, uygulanan en eski yöntemdir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir