Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı, ŞİŞ ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELLERİ

Örgü yelek modelleri büyükler için ve çocuklar için takım olarak hazırlanabilmektedir. Verilecek olan bu modelleri de beden ölçü tablosuna göre şekillendirerek harika bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Modelin bütün aşamalarına bakıldığı zaman uygulamasının oldukça kolay olduğu görülür. Tam da bu nedenle dışarıdan satın almak yerine bu tip güzel modelleri direkt olarak örmeniz sizin için hem daha kullanışlı hm de daha şık olacaktır.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Örgü yelek modelleri anlatımlı bir biçimde takip etmek isteyen kişilerin dikkate almaları gereken adımlar;

  • Modelin başlangıç safhasının tamamlanması için 25 santim uzunluğunda bir zincir oluşturulmalıdır. Bu zincirin üzerine kafesler yerleştirilmelidir.
  • Kafes yerleştirmek için 25 santimlik zincirin çekilmesinin akabinde 6 adet zincir çekilmeli ve 3 adet sıra atlanıp tığ batırılmalıdır.
  • Bu aşamanın sonrasında 3lü tırabzan oluşturulmalıdır. Daha dar kafesler elde etmek isteyen kişilerin 2li tırabzan yapmasında da bir mahsur olmayacaktır. Modelin temel iskeleti bu şekilde ortaya çıkar.

Örgü yelek modelleri anlatımlı olarak bu unsurlara dikkat ederek muhteşem şekilde tasarlanabilir. Modelin ortaya çıkarılması için hem ip hem de şiş seçimi konusunda dikkatli davranmalısınız. İnce ip ve ince tığ bu model için daha uygun olacaktır.

Hangi İpler Kullanılmalıdır?

Bayan örgü yelek modelleri ve yapılışları kadar önem arz eden ve kalite konusunda da belirleyici bir unsur olan iplerin oldukça dikkatli seçilmesi gerekir. Modelin oluşturulması konusunda en etken niteliklerden biri olan bu ipler hem modelin yumuşaklığını hem de kalitesini belli edecektir. Ortaya çıkacak olan modelin tüm detayları ile kendini gösterebilmesi için mutlaka ince ip seçilmelidir.

Örgü yelek modelleri resimli olarak tanımlandığı zaman modelin ortaya çıkarılması çok daha kolay bir hal almaktadır. Modelin tasarlanması sırasında özellikle farklı unsurlar ile dekoratif aksesuarlar eklerseniz elde edeceğiniz model çok daha şık olacaktır. Modelin genel yapısına bakıldığı zaman şıklığı ile dikkat çekeceği de belirtilmelidir. Son senelerin en büyük trendlerinin başında kesinlikle iğne oyasının bir motifinin yeleklerde kullanılması dikkat çekmektedir. Modeller bu şekilde kusursuz bir hale getirilmekte ve göz alıcı bir tasarım elde edilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir