Tığ İşi Bebek Patikleri ve Yapılışları, Tığ İşi Bebek Patik Yapımı – Bebekler İçin Tığ İşi Patik Nasıl Yapılır

Tığ işi bebek patikleri ve yapılışları dikkatle incelendiği zaman ortaya çıkarılacak olan modelin memnuniyet veren bir kaliteye sahip olacağı belirtilmelidir. Bebek patik ölçüleri konusunda çocuğun yaş grubuna göre ilmek sayısını değiştirebilirsiniz. Yeni doğan bebeklerin gelişimleri çok daha hızlı gerçekleştiği için uzun vadeli kullanım amaçlayan kişilerin biraz daha büyük ölçüler kullanması çok daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde sadece birkaç ay değil en azından çocuk yaşına girene kadar kullanım sağlanabilir.

Tığ İşi Bebek Patikleri Nasıl Yapılır?

Tığ işi bebek patikleri ve yapılışları konusunda takip edilmesi gereken adımlar;

  • Taban kısmı için öncelikle 17 adet zincir çekilmelidir. İlk yuvanın içerisinde 2 adet sıkı iğne yapılmalıdır.
  • Toplamda 9 adet olacak şekilde sıkı iğne yapılmaya devam edilmelidir.
  • Daha sonra yan yana 6 adet ikili tırabzan oluşturulmalıdır.
  • Son zincirin içerisine ise 7 adet ikili tırabzan oluşturulmalıdır. Bu şekilde patiğin burun kısmı da kısa sürede oluşturulacaktır.
  • Sonda kalan ip kısmının sıkıştırılması gerekir. Bu şekilde sökülme sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz.
  • Geri döndüğünüzde sıraya 6 adet ikili tırabzan yaparak başlamalısınız. 9 adet sıkı iğne de aynı şekilde uygulanmalıdır.
  • Başta yapılmış olan 2 adet sıkı iğnenin içerisine 2 adet daha sıkı iğe daha yapılarak sıra tamamlanmalıdır.

Tığ işi erkek bebek patikleri bu adımların takip edilmesi ile sorunsuz bir biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Siz de kısa sürede bebek patiklerinin hem taban kısmını hem de süslemelerini tamamlayabilirsiniz. El emeğinizin yansımasını yüksek kalite ile göreceğiniz bu modellerde çocuklarınız da oldukça rahat edecektir.

Süslemeler Nasıl Yapılmalıdır?

Tığ işi bebek patiği yapımı resimli anlatım kapsamında süslemeler kişilerin kendi isteklerine göre değişime tabi tutulabilir. Özellikle erkek bebekleri için genellikle ahşap düğmeler kullanılmaktadır. Kız bebeklerde ise kurdeleler çok daha hoş duracaktır.  Hangi sini tercih ederseniz edin muhakkak küçük unsurlardan oluşan ürünlerin patiğe iyi monte edildiğinden emin olmanız gerekir. Ancak bu şekilde çocuklar için tehlike arz etmeyen bir hale getirebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir