Tığ İşi Havlu Kenarı Örnekleri Anlatımlı, Tığ İşi Havlu Kenarı Modeli (Yeni)Tam Anlatımlı Yapılışı

Tığ işi havlu kenarı örnekleri anlatımlı olarak uygulamaya koyulduğu zaman kişilerin elde edecekleri şık motiflerin havluları daha göz alıcı hale getirecekleri de belirtilmelidir. Özellikle yeni gelinler için ve çocukları için çeyiz hazırlığında olan kişilerin ilgisini çekecektir. Modellerin farklı şekilleri, halkalı ve boncuklu versiyonları da bulunmaktadır. Hangisi sizin tarzınıza ve evinizin genel dekorasyonuna daha yakınsa onu tercih edebilirsiniz.

Modeli Nasıl Oluşturmalısınız?

Tığ işi havlu kenarı örnekleri anlatımlı bir biçimde şu detaylara uygun olarak uygulamaya alınmalıdır;

  • 16 zincir çekerek modeli oluşturmaya başlayabilirsiniz. İlk zincire dönüp batma işlemini tamamlamalı ve halkayı oluşturmalısınız.
  • Akabinde halkanın iç kısmına sık iğneleri oluşturmalı ve bir adet de zincir çekmelisiniz.
  • Ardından modelin ortaya çıkabilmesi için kaleminize sarma işlemini de tamamlamalısınız.
  • Her seferinde oluşturulan halkaya girilip bir adet zincir çekilmeli ve sıkılanmalıdır. Bunun akabinde de kaleme ilmek geçirilmelidir.
  • Bu şekilde 10 adet ilmek oluşturulmalıdır. 10.nun da oluşturulmasının akabinde kaleme geçirilen ilmeklerin boyutu kadar bir örümcek yapılmalıdır. Kalemde olan ilmekler çıkartılmalı ve her birinin içerisine girilerek kapatma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Havlu kenarı örnekleri basit olarak şekillendirilebilmektedir. Modellerin her biri şıklıkları ve modern duruşları ile e dikkat çekmektedir. Evleriniz ve banyolarınız bu modeller ile çok daha şık bir hale getirilecektir. Siz de bu modeller ışığında elde edeceğiniz kaliteyi en üst raddeye çıkarabilirsiniz.

Modelleri Kullanım Sırasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Havlu kenarı örnekleri yapılışlarıyla alakalı gösterilen özenin aynı zamanda kullanım aşamasında da gösterilmesi gerekmektedir. Modellerin kullanımı sırasında özellikle temizlik aşaması hayati önem taşımaktadır. Tığ işi ile süslenmiş olan havluların kesinlikle sıcak suda yıkanmaması gerekir. Ayrıca makinelerin sıkma devirlerinin de en aza indirilmesi istenmektedir. Bu şekilde havluların uzun ömürlülüğünü muhafaza edebilirsiniz. Kullanım öncesinde kısa bir süre içerisinde ütülerseniz ve sprey kola yardımı ile de düzenlerseniz modellerin muhafazası kadar duruşunu da korumuş olursunuz. Modellerin sandıkta muhafazası sırasında da sandık lekesi tutmamasına ayrıca özen gösterilmelidir. Bu şekilde çeyizlik havlu kenarı örnekleri modellerini daha uzun seneler boyunca kusursuz bir şekilde saklayabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir