Tığ İşi Hırka Modelleri ve Yapılışları, Tığ İşi Hırka Modeli Anlatımlı

Tığ işi hırka modelleri ile günlük hayatınızda şık bir şekilde kullanabileceğiniz farklı modeller elde edebilirsiniz. Özellikle şıklıktan yana tercihini kullanan kişiler için muhteşem bir seçim olacaktır. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde dışarıdan satın aldığınız hırkalardan çok daha güzellerini kendiniz imal edebilirsiniz. Bu noktada el işi hırkalar hem kalite hem de görsel olarak çok daha özel olmaktadır.

Model Nasıl Oluşturulur?

Tığ işi hırka modelleri ve yapılışları sırasında uyum sağlanması gereken adımlar;

  • 8 mm tığ ile model harika ve yumuşak bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu tığ ile modeller daha salaş ve iri delikli olacaktır.
  • 54 adet zincir çekerek üzerine de 54 tane ikili tırabzan yapılmalıdır. Bu bölüm hırkanın arkasını oluşturacaktır.
  • Boyu kendinize uygun olarak ayarlamalısınız. Boyun sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz noktada boyun kısmına geçmelisiniz.
  • Bu modelde arka ve ön birleşik şekilde ilerlemektedir.
  • Sol kısımdan 16 adet tırabzan hazırlanmalıdır. 5 sıra kadar 2li tırabzan hazırlanmalıdır. Bu aşamanın akabinde 5 adet de ekstra zincir çekilmelidir. Bu kısımda toplamda 4 adet ikili tırabzan artırmış olursunuz. 16 tırabzan 20 olacaktır.

Hırka ölçüleri kişiden kişiye değişse de yukarıda belirtilen ölçüler 38-40 beden için gayet uygun olacaktır. Kendi bedeninize uygun olarak modeller üzerinde değişimler yapabilirsiniz.

Yün Seçiminde Dikkatli Olun

Tığ işi hırka modelleri ve yapılışları sırasında özellikle yün seçimleri modelin kalitesini en net etkileyen noktalardan bir tanesidir. Bu modeli dilediğiniz bütün ip türleri ile oluşturabilirsiniz. Uzun vadeli kullanım için hem yumuşak hem de dayanıklı ipleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Ek Süslemeler ile Hırkanızı Gösterişli Hale Getirin

Tığ işi uzun hırka modelleri ek süslemeler ile daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde modeli ek süslemeler ile daha canlı ve kullanışlı kılabilirsiniz. Hırkalarda özellikle düğme kullanımı sizin için şıklığın en önemli simgelerinden bir tanesi olacaktır. Siz de kısa sürede hem boncuklar ile hem de düğmeler ile modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir