Yakadan Başlamalı Bebek Hırkası Anlatımlı, Örgü yakadan başlama kız ve erkek bebek hırkası anlatımı

Sıra sıra olacak şekilde yakadan başlamalı bebek hırkası modellerine başlayabilirsiniz. Yakadan başlamak daha kolay olduğu için genel anlamda bu modeller tercih ediliyor. Aynı zamanda örgü üzerinden bu şekilde kontrol sağlamakta çok kolay. Yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı olacak şekilde merak edenleri karşılıyor. İlk etapta gerekli ipleri ve tığları temin ederek ilerlemeniz önemlidir. Neticesinde ise;

  • İlk sıra ters, ön sıra ise 33 düz örgülerden yapılmalıdır.
  • 65 düz örgü yapanlar beraberinde ayraç açarak ilk sırayı ters olarak sonlandırmalıdır.
  • Yanlardan eksiltme yapılması ve ilmeklerin düşürülmesi gerekmekte.
  • Her eksiltme için sağdan ve soldan 2’şer tane ilmek azaltmanız önemlidir.
  • 7 sıra kadar düz örgü ile yeniden eksiltmeye geçilir.
  • 120 ilmeğe kadar eksiltme yapılması ve son olarak gerekli boyuta ulaşılması mümkün olacaktır.

Kolay Bebek Hırkası Yapılış Tarifi

Yakadan başlama hırka modelleri için ilk önce kolay olanlar tercih edilebilir. Örneğin şimdi tarifine yer vereceğimiz modelin yapılması bir hayli kısa sürecektir. Bu anlamda bebek hırkası kolay anlatımlı olarak ilk önce 76 ilmekle harekete geçilmelidir. Beraberinde ise haroşa örgülerden ilerlemeniz ve ön pata yönelik 6 ilmek atmanız gerekmekte.

 

Ön kısım için 6 ilmek kadar haroşa örenler düz örgüye geçmelidir. 1 dola 2 düz ve yine 1 dola yaparak delikli bir şekilde hırkanın ön kısmını hazırlamış olacaksınız. Kola geçince ise 8 düz ilmek atılması önemlidir. Burada da 1 dola 2 düz ve 1 dola yapılması gerekiyor. Ajurların sayısı 20 olana kadar bu sıralamalara yer verilmelidir. Sonuç olarak oluşan parçaların örülmesi gerekmekte. Yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı adına son olarak birleştirmeye geçilir.

 

Bebek Hırka Modellerinde Dantel İşlemeler

 

Yakadan başlama bebek hırkası nasıl örülür merak edenler yukarı da örnekleri göz önünde bulundurmalıdır. Hemen arkasından ise dantellerden süslemelere geçilebilir. 21 ilmek ile düz örgüden tığ işine geçilmesi gereklidir. 2 ilmek kesme, 2 ilmek düz ve 1 dola yaparak örgü hazırlanır. 3 ilmek arkadan geçirilmeli ve düz örgülere yer verilmelidir. Son olarak düz ile dolama yaparak toparlayabilirsiniz. Toplanan tığ işi örgünün sık iğnelerden hırkaya işlenmesi gerekiyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir